Klasická a sportovní masáž


Tato masáž je vhodná pro téměř každého k jakékoliv příležitosti. Pomáhá tkáním rozproudit a obnovit tok živin, odvod nečistot tzv. únavových látek, posílit a uvolnit svaly a při tom pozitivně působí na psychiku člověka.
Příznivé účinky má na:
Kůži – masírováním se v kůži produkuje více tuku v mazových žlázách, čímž se kůže důkladně promastí,
- zvýší se množství vyloučeného potu,
- zvýší se teplota kůže až o 1,5°C,
- jemné tření působí uklidňujícím účinkem na nervová zakončení v kůži.
Cévy – zvýší se prokrvení, vlásečnice se rozšiřují, zrychlí se cévní zásobení, díky čemu dochází k lepšímu zásobení kyslíkem a výživnými látkami pro život důležitými, zároveň se odvádí únavové látky jako je kyselina mléčná a máselná, oxid uhličitý, kreatin působením na mízní cévy. Tyto odpadní látky vznikají při látkové výměně.
Klouby – bolesti v oblasti kloubů mohou být způsobeny hromaděním odpadních látek, masáží lze tedy kloubům pomoci odvést nečistoty.
Krevní oběh – nepřímo se ulehčí srdeční práci, prohloubí se srdeční stahy a zpomalí se jeho činnost.
Svaly – při přechodu šlach na svaly, což jsou místa, která se špatně prokrvují se často objevují miogelózy, zatvrdlá bolestivá místa. Ty snižují výkonnost svalů, proto jejich odstraněnípřináší velikou úlevu. Unavený zatvrdlý a bolestivý sval obsahuje mnoho vody, masáží se voda ze svalu pomáhá lépe odvádět. Po dobře provedené celkové masáži se zvýší množství vyloučené moče z 1500 ml na 2400 ml za den. Zvýšení se dostaví za několik hodin a trvá 3 – 4 dny.
Zažívací trakt – projeví se zvýšenou chutí k jídlu, zvýšeným vylučováním kyseliny chlorovodíkové žaludeční sliznicí a zvýšeným vylučováním žluči.


Masáž může být prováděna na každé oblasti těla – záda, ruce, hýžďové svaly, trup, břicho, nohy. Rytmem a intenzitou masáže lze docílit nabuzení, či uklidnění organismu. Organismus se po masáži lépe a rychleji regeneruje.
S tělem jsou spojeny přímo naše emocionální projevy, proto dobrou kultivací těla napomáháme nastolit i psychickou rovnováhu. Proto nezapomínejte dýchat čistý vzduch, pít čistou vodu a udržovat přátelské vztahy s okolím i sám se sebou.

Cena 

500 Kč / hod