Fundované doteky


Jde o techniku, která cíleně míří přímo do ohniska problému. Jde o zatvrdlá bolestivá místa na přechodu mezi svalem a šlachou, která se hůř prokrvují, nazýváme je myogelózy, trigger points, nebo spoušťové body. Tyto snižují výkonnost svalů. Pro unavený sval má větší význam masáž, než klid. Díky přímému působení na spoušťové body se sval může opět regenerovat. Obnoví se v něm proudění lymfy a krve a odvádění odpadních látek jako je kyselina mléčná, máselná, oxid uhličitý, kreatin.

Na spoušťové body se působí tlakem palce, skupiny prstů, loktem, či předmětem tomu určeným. Používají se například ohlazené polodrahokamy a jiné kameny, dřevěné kolíky, … Vyvíjený tlak je často bolestivý a může přímo vyvolávat různorodé emoce. Z mojí vlastní zkušenosti někdy prskám a chrčím, jako ohrožená kočka, nebo mi tečou slzy, ale po chvíli se ke mně dostaví příjemný pocit a po celém těle se rozlije uvolnění a klid. Čím častěji jsem podstupovala tuto masáž, tím lépe se moje svaly staly odolnými proti namožení a bolest odcházela mnohem rychleji než při prvních zkušenostech. V mém případě vždy šlo o to, abych dokázala pustit strach a dokázat se uvolnit. Při této metodě je velice důležitá práce s dechem. Nezapomínat dýchat, stejně jako bychom neměli zapomínat dýchat během dne, zrovny když si tyto bolestivá místa vyrábíme.

Fundované doteky se dají dělat po celém těle a délka trvání závisí na rozsahu

ošetření.
Aplikovat se dají každý den, pokud se respektuje přirozený cyklus léčení svalu. 3 dny až týden je ideální interval pro odstranění náročnějších triggerpoints.

 

Kontraindikace

  • akutní zranění 
  • užívání léků na řídnutí krve
  • podobně jako u ostatních masáží je důležité sdělit pokud máte po operaci, po prodělání nemoci, aby se případně vyhlo citlivým místům

 

Délka masáže

Délka masáže záleží na rozsahu problému a stavu klienta. Může tak být od 20 - 120 min.

Cena

500 Kč /  hod