Jin - Jang masáž


Ve všem živém koluje životní energie, chi - jak ji nazývají východní nauky. Tato životní energie na sebe bere dvě základní podoby Jin a Jang. Každý z nás je namýchán jistým poměrem těchto dvou podob. Pokud jsme v nerovnováze, potřebujeme tyto síly vyrovnat. Jin - Jang masáž je holistická masáž a je zaměřená na vyrovnávání těchto sil v těle. Slovo holistická znamená, že pracuje na více úrovních najednou. Na fyzické, duševní a duchoví. Používají se v ní různá energetická centra a akupunkturní body, které se aktivují i díky rytmu, tlaku, pohybu, .. celého procesu - proto masáž trvá nejméně 2 hodiny. Cca 2 hodiny prochází chi skrze jeden meridián. Během masáže se provádí rozmanitá škála úkonů, i z tohoto důvodu jsem si tuto techniku oblíbila. Například se v ní provádí určité manipulace z thajské masáže, nebo cviky z jogy, doteky z akupresury a pohyby z byzantské masáže. Je smyslná, ale není erotická.

Jin - Jang masáž sestavil Andro (GE) v roce 1978 z různých technik jako léčebnou metodu. Andro studoval východní léčebné metody v Indii a západní masérské techniky. Tím mohlo být dáno zvniku něčeho ojedinělého, jako je Jin - Jang masáž. Touto dobou je spíše známa na území Německa, kde také pomalu vzniká jin-jang massage institut. Měla jsem štěstí, že jsem ještě mohla absolvovat tento kurz, kdy vyučoval Andro těsně před odchodem do důchodu.

Masáž se provádí na celém nahém těle, s úctou a s láskou. Je jako příběh s barvitým dějem. Na konci tohoto příběhu si vždy masírovaný začne uvědomovat svoje tělo mnohem intenzivněji a cítí se uvolněn. Pokud jeho tělo delší dobu volalo po odpočinku a nebylo vyslyšeno, tentokráte už se ozve velmi jednoznačným způsobem a vy si dopřejete přesě to, co potřebujete. Samozřejmě záleží na vašem životním stylu, ale často se stává, že ještě další dny pociťujete účinky masáže a do života můžou vstoupit nové věci. Moje první zkušenost mi proměnila svět smutný, uspěchaný ve svět plný lásky, radosti a chuti žít. Bylo to krásné překlenutí náročnějšího období. Proto mohu vřele doporučit tuto masáž i v nepříznivém období, období, kdy potřebujete uvolnit hlavu od starostí, nebo pokud nedokážete vypnout a máte pocit, že musíte být všude.


Kontraindikace

Nejsou téměř žádné kontraindikace, masáž se dá provádět i v těhotenství. Pokud klient trpí různými omezeními, přihlíží se na toto a masáž se tak přizpůsobí. Všechny zdravotní potíže je však potřeba předem oznámit. Po zkušenosti s klienty s vážnějsími zdravotními potížemi doporučuji masáž dělat méně často. Napoprvé obvykle tělo reaguje velice dobře a klient si užívá veliké změny.

Délka masáže

Na tuto masáž si je vhodné vyhradit alespoň 3 hodiny a po masáži pohodlný den, bez práce, ideálně o samotě nebo s těmi blízkými, kteří vám dopřávají pohodlí a pohodu. Povinnosti, nákupy nechat na jiný den. 

Cena 

2 000 Kč